top of page
Başlıksız-1_Çalışma Yüzeyi 1_Çalışma Yüz
9S5A1514.jpg

HAKKIMIZDA

Yoga La Yoga olarak, geleneksel Yoga Ekolleri ile birlikte farklı hareket disiplinlerini bir arada deneyimlerken beden ve nefes farkındalığı ile zihinsel sakinlik ve bütünlük durumuna ulaşmayı hedefliyoruz. 
Hareket ile bir araya gelen kişiler olarak; ekolojik, insan hakları ve toplumsal konulara karşı duyarlı olan, sosyal bir topluluk olmak ve birlikte gelişmek istiyoruz.

2018 yılında Ankara'nın yoga hareketi mottosu ile yola çıktık. 
Çoğunluğu ODTÜ Yoga'dan olan genç, dinamik ve enerjik ekibimiz ile şimdilik Ankara'ya, Çankaya'ya ve Cinnah'a enerji vermeyi hedefliyoruz.

PRATİK SEÇENEKLERİMİZ

Yin Yoga

Ashtanga Yoga

El Duruşu Çalışmaları
 
Vinyasa Yoga

YL Her Seviye

*Basitten karmaşığa doğru tasarlanan ve tüm asana gruplarını içeren, bu sayede her seviyeden katılımcıya hitap eden, nefes ile birlikte akış halinde uygulanan, bedensel farkındaligi arttırıcı ve bu farkındalığı asanalara aktarmaya yönelik grup dersleri.
 

YL Temel

*Temel asana gruplarının nefesle birlikte akış halinde uygulandığı, bedensel farkındalığı arttırıcı ve her seviyeden katılımcı için geliştirici ve öğretici grup dersleri.
 

YL Her Seviye

*Temel asanalarla birlikte daha karmaşık asanaların da uygulandığı, nefes ile birlikte akış halinde uygulanan, sahip olunan beden farkındalığını asanalara aktarmaya yönelik grup dersleri.
 

YL Master Class

*Uzun meditasyon ve pranayama calışmaları sonrası ileri seviye asanaların nefes ile birlikte akış halinde uygulandığı, yüksek beden farkındalığı gerektiren ve asanaları farkındalıkla ve tam bilinçle uygulamaya yönelik, ders veren uzmanın onayı ile katılınabilecek grup dersleri.
 

UZMANLARIMIZ

9S5A1504.jpg
9S5A1342.jpg
IMG_3491.JPG

M. Yunus Kürk

Yunus 2008'den beri yoga yapıyor. Eğitmenlerimizin birçoğunun eğitmeni ve güçlü dersler yaptırıyor.

9S5A2028.jpg

Cansev Gökgün Yılmaz

Y. Emre Demir

Yunus Emre 2015 yılında yogaya başladı. Yoga La Yoga’da Hatha Yoga ve Hamak Yogası dersleri veriyor. Emre yoganın hayatını daha sakin ve mutlu hale getirdiğini düşünüyor. 

hilal.PNG

Ayşe Hilal Kozdere

Naz Yakar

Naz 2015 yılında yogaya başladı. Yoga La Yoga'da Hatha, Vinyasa ve Yin dersleri veriyor. AcroYoga ve El duruşu disiplinleri ile de ilgilenen Naz, genel olarak hareket etmekten büyük bir bedensel haz aldığını ve özgürleştiğini dile getiriyor.

aleyna.PNG

Aleyna Kaya

Cansev, yoga ile 2008 yılında bir derginin içinden çıkan DVD ile tanıştı. Ekran üzerinden sürdürdüğü pratiklerle dahi; bedeninde, yaşamında ve ruh halinde ortaya çıkan değişimin etkisiyle 2010 yılında düzenli olarak yoga derslerine katılmaya başladı. 2014 yılındaki ilk hamileliği boyunca katıldığı hamile yogası dersleriyle pratiklerine devam etti. Hamileliği boyunca yaşantısındaki konforunun hiç değişmemesi onda, yoga teknolojisinden haberi olmayan ya da bu teknolojiden faydalanmayan annelerle bu konforu paylaşma isteği doğurdu. 2015 yılında temel yoga eğitmenlik eğitimini, ardından 2016 yılında hamile yogası eğitmenlik eğitimini tamamladı. Memorial hastanesinde verdiği hamile yogası dersleri sayesinde yüzlerce anneyle yoga yolunu paylaşma fırsatı buldu. 2021 yılında ikinci hamilelik dönemini yaşayan Cansev, bu yolu derinlemesine öğrenmeye ve paylaşmaya devam ediyor. Bu yolun hayatına kattığı fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlamlık ve sadeliğin anneliğine yansımalarını izlemekse onun için büyük keyif.

Lise yıllarından beri çeşitli sporlarla uğraşan Hilal, 2017 yılında 1. kademe pilates eğitmenliği belgesini Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan aldı. Aktif olarak pilates eğitmenliği yaptığı sıralarda, 2018 yılında ODTÜ’de yoga ile tanıştı. Yoganın hayatına girmesiyle birlikte ruhunun ve bedeninin iyileştiğini fark eden Hilal, hem bu iyileşme halini başkalarına sağlamak hem de pratiğini bir sonraki seviyeye taşımak adına 2019 yılında Muhammed Yunus Kürk’ün 200 saat yoga eğitmenlik eğitimine katıldı. Eğitimini tamamladıktan sonra 2020 yılından beri Yoga La Yoga’da aktif olarak yoga dersleri vermeye devam ediyor.

Odtü Havacılık ve Uzay Mühendisliği 2021 mezunuyum. İlk yoga dersime ODTÜ Yoga'da katıldım. Pandemi sürecinde evde kendi pratiğimi yapmaya başladım. 2020 yılında Yoga La Yoga'da Muhammed Yunus Kürk’ün el duruşu derslerine gelmeye başladım. Bu süreçte yoga pratiğimi de stüdyoda devam ettirdim ve sonrasında Muhammed Yunus Kürk eğitmenliğinde 200 saat Yoga La Yoga eğitmenlik programını tamamladım. Şu anda taze mezun olarak iş hayatına atıldım, aynı zamanda Yoga La Yoga'da da yeni mezun stajyer olarak yoga eğitmenliği yapıyorum. Yoga yolculuğum henüz yeni başladı ve bana hissettirdiği bütün güzel duygularla, kazandırdığı güzel insanlarla birlikte devam ediyor. Pratiğim ilerledikçe yaşayacağım tüm deneyimleri başkalarıyla da paylaşmak için sabırsızlanıyorum :)

bottom of page