Başlıksız-1_Çalışma Yüzeyi 1_Çalışma Yüz
9S5A1514.jpg

HAKKIMIZDA

Yoga La Yoga olarak, geleneksel Yoga Ekolleri ile birlikte farklı hareket disiplinlerini bir arada deneyimlerken beden ve nefes farkındalığı ile zihinsel sakinlik ve bütünlük durumuna ulaşmayı hedefliyoruz. 
Hareket ile bir araya gelen kişiler olarak; ekolojik, insan hakları ve toplumsal konulara karşı duyarlı olan, sosyal bir topluluk olmak ve birlikte gelişmek istiyoruz.

2018 yılında Ankara'nın yoga hareketi mottosu ile yola çıktık. 
Çoğunluğu ODTÜ Yoga'dan olan genç, dinamik ve enerjik ekibimiz ile şimdilik Ankara'ya, Çankaya'ya ve Cinnah'a enerji vermeyi hedefliyoruz.

PRATİK SEÇENEKLERİMİZ

Yin Yoga

Ashtanga Yoga

El Duruşu Çalışmaları

YL Hamile Yogası

 

Vinyasa Yoga

YL Her Seviye

*Basitten karmasiga doğru tasarlanan ve tum asana gruplarını içeren, bu sayede her seviyeden katilimciya hitap eden, nefes ile birlikte akis halinde uygulanan, bedensel farkindaligi arttirici ve bu farkindaligi asanalara aktarmaya yonelik grup dersleri.
 

YL 1

*Temel asana gruplarının nefesle birlikte akis halinde uygulandigi, bedensel farkindaligi arttirici ve her seviyeden katilimci icin geliştirici ve öğretici grup dersleri.
 

YL 2

*Temel asanalarla birlikte daha karmaşık asanalarin da uygulandigi, nefes ile birlikte akis halinde uygulanan, sahip olunan beden farkindaligini asanalara aktarmaya yonelik, minimum 3 ay yoga pratiği sonrasında katilinabilecek grup dersleri.
 

YL Master Class

*Uzun meditasyon ve pranayama calismlari sonrası ileri seviye asanalarin nefes ile birlikte akis halinde uygulandigi, yüksek beden farkindaligi gerektiren ve asanalari farkindalikla ve tam bilinçle uygulamaya yonelik, ders veren uzmanın onayı ile katilinabilecek grup dersleri.
 

UZMANLARIMIZ

9S5A1504.jpg
9S5A1342.jpg
IMG_3491.JPG

M. Yunus Kürk

Y. Emre Demir

Naz Yakar

Yunus 2008'den beri yoga yapıyor. Eğitmenlerimizin birçoğunun eğitmeni ve güçlü dersler yaptırıyor.

Yunus Emre 2015 yılında yogaya başladı. Yoga La Yoga’da Hatha Yoga ve Hamak Yogası dersleri veriyor. Emre yoganın hayatını daha sakin ve mutlu hale getirdiğini düşünüyor. 

Yogayla 2015 yılında ablam Nil’in ısrarı ile gittiğim bir derste tanıştım, ve çok sevdim. Kısa sürede düzenli pratik hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bu süreçte eğitmenlik yapıyor olmamın da kişisel gelişimime katkısı çok fazla. Bu yolla bedensel farkındalıktan doğan hazzı başkalarının da deneyimlemesi yolunda katkıda bulunmaktan büyük zevk duyuyor, daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyorum. 

9S5A2028.jpg

Cansev Gökgün Yılmaz

hilal.PNG

Ayşe Hilal Kozdere

aleyna.PNG

Aleyna Kaya

Cansev, yoga ile 2008 yılında bir derginin içinden çıkan DVD ile tanıştı. Ekran üzerinden sürdürdüğü pratiklerle dahi; bedeninde, yaşamında ve ruh halinde ortaya çıkan değişimin etkisiyle 2010 yılında düzenli olarak yoga derslerine katılmaya başladı. 2014 yılındaki ilk hamileliği boyunca katıldığı hamile yogası dersleriyle pratiklerine devam etti. Hamileliği boyunca yaşantısındaki konforunun hiç değişmemesi onda, yoga teknolojisinden haberi olmayan ya da bu teknolojiden faydalanmayan annelerle bu konforu paylaşma isteği doğurdu. 2015 yılında temel yoga eğitmenlik eğitimini, ardından 2016 yılında hamile yogası eğitmenlik eğitimini tamamladı. Memorial hastanesinde verdiği hamile yogası dersleri sayesinde yüzlerce anneyle yoga yolunu paylaşma fırsatı buldu. 2021 yılında ikinci hamilelik dönemini yaşayan Cansev, bu yolu derinlemesine öğrenmeye ve paylaşmaya devam ediyor. Bu yolun hayatına kattığı fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlamlık ve sadeliğin anneliğine yansımalarını izlemekse onun için büyük keyif.

Lise yıllarından beri çeşitli sporlarla uğraşan Hilal, 2017 yılında 1. kademe pilates eğitmenliği belgesini Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan aldı. Aktif olarak pilates eğitmenliği yaptığı sıralarda, 2018 yılında ODTÜ’de yoga ile tanıştı. Yoganın hayatına girmesiyle birlikte ruhunun ve bedeninin iyileştiğini fark eden Hilal, hem bu iyileşme halini başkalarına sağlamak hem de pratiğini bir sonraki seviyeye taşımak adına 2019 yılında Muhammed Yunus Kürk’ün 200 saat yoga eğitmenlik eğitimine katıldı. Eğitimini tamamladıktan sonra 2020 yılından beri Yoga La Yoga’da aktif olarak yoga dersleri vermeye devam ediyor.

Odtü Havacılık ve Uzay Mühendisliği 2021 mezunuyum. İlk yoga dersime ODTÜ Yoga'da katıldım. Pandemi sürecinde evde kendi pratiğimi yapmaya başladım. 2020 yılında Yoga La Yoga'da Muhammed Yunus Kürk’ün el duruşu derslerine gelmeye başladım. Bu süreçte yoga pratiğimi de stüdyoda devam ettirdim ve sonrasında Muhammed Yunus Kürk eğitmenliğinde 200 saat Yoga La Yoga eğitmenlik programını tamamladım. Şu anda taze mezun olarak iş hayatına atıldım, aynı zamanda Yoga La Yoga'da da yeni mezun stajyer olarak yoga eğitmenliği yapıyorum. Yoga yolculuğum henüz yeni başladı ve bana hissettirdiği bütün güzel duygularla, kazandırdığı güzel insanlarla birlikte devam ediyor. Pratiğim ilerledikçe yaşayacağım tüm deneyimleri başkalarıyla da paylaşmak için sabırsızlanıyorum :)