Başlıksız-1_Çalışma Yüzeyi 1_Çalışma Yüz
9S5A1514.jpg

HAKKIMIZDA

Yoga La Yoga olarak, geleneksel Yoga Ekolleri ile birlikte farklı hareket disiplinlerini bir arada deneyimlerken beden ve nefes farkındalığı ile zihinsel sakinlik ve bütünlük durumuna ulaşmayı hedefliyoruz. 
Hareket ile bir araya gelen kişiler olarak; ekolojik, insan hakları ve toplumsal konulara karşı duyarlı olan, sosyal bir topluluk olmak ve birlikte gelişmek istiyoruz.

2018 yılında Ankara'nın yoga hareketi mottosu ile yola çıktık. 
Çoğunluğu ODTÜ Yoga'dan olan genç, dinamik ve enerjik ekibimiz ile şimdilik Ankara'ya, Çankaya'ya ve Cinnah'a enerji vermeyi hedefliyoruz.

PRATİK SEÇENEKLERİMİZ

Yin Yoga

Ashtanga Yoga

El Duruşu Çalışmaları

YL Hamile Yogası

 

Vinyasa Yoga

YL Her Seviye

*Basitten karmasiga doğru tasarlanan ve tum asana gruplarını içeren, bu sayede her seviyeden katilimciya hitap eden, nefes ile birlikte akis halinde uygulanan, bedensel farkindaligi arttirici ve bu farkindaligi asanalara aktarmaya yonelik grup dersleri.
 

YL 1

*Temel asana gruplarının nefesle birlikte akis halinde uygulandigi, bedensel farkindaligi arttirici ve her seviyeden katilimci icin geliştirici ve öğretici grup dersleri.
 

YL 2

*Temel asanalarla birlikte daha karmaşık asanalarin da uygulandigi, nefes ile birlikte akis halinde uygulanan, sahip olunan beden farkindaligini asanalara aktarmaya yonelik, minimum 3 ay yoga pratiği sonrasında katilinabilecek grup dersleri.
 

YL Master Class

*Uzun meditasyon ve pranayama calismlari sonrası ileri seviye asanalarin nefes ile birlikte akis halinde uygulandigi, yüksek beden farkindaligi gerektiren ve asanalari farkindalikla ve tam bilinçle uygulamaya yonelik, ders veren uzmanın onayı ile katilinabilecek grup dersleri.
 

UZMANLARIMIZ

9S5A1504.jpg
9S5A1342.jpg
IMG_3491.JPG

M. Yunus Kürk

Y. Emre Demir

Yunus 2008'den beri yoga yapıyor. Eğitmenlerimizin birçoğunun eğitmeni ve güçlü dersler yaptırıyor.

9S5A2028.jpg

Yunus Emre 2015 yılında yogaya başladı. Yoga La Yoga’da Hatha Yoga ve Hamak Yogası dersleri veriyor. Emre yoganın hayatını daha sakin ve mutlu hale getirdiğini düşünüyor. 

IMG_3493.JPG

Cansev Gökgün Yılmaz

9S5A1832.jpg

Sinem Akat

 Cansev 2008 yılından beri düzenli pratik yapıyor. Yoga La Yoga’da Hamile Yogası dersleri veren Cansev, öğrenmekten ve öğrendiklerini paylaşmaktan büyük keyif alıyor. 

Sinem son 10 yıldır konsept ve proje tasarımı ağırlıklı sanat projelerini hayata geçiriyor. Pratiğinde mindulfness ve hareketi bir araya getiren Sinem, Yoga La Yoga’da Budokon Yoga, Budokon Mobility ve Yin Yoga dersleri veriyor.  

9S5A1315.jpg

Elif Öztek

 Elif 2016 yılından beri düzenli pratik yapıyor. Yoga La Yoga’da güç ve esnekliği bir araya getiren Hatha Yoga akış dersleri veriyor. Herkesin yoga yapabileceğine inanıyor. 

9S5A1565.jpg

Talat Çetin

2016 yılında yogaya başlayan Talat, Yoga  La Yoga’da güç odaklı Hatha Yoga dersleri ile biliniyor.

9S5A1273.jpg

Mert Kav

2015 yılında yogaya başlayan Mert, Yoga La Yoga’da Hatha Yoga dersleri veriyor. Yoganın gözler kapandığında matı uçan bir halıya döndürebileceğine inanıyor. 

Sıkça Sorulan Sorular

Yogaya Başlangıç

Hangi pratiklere katılabilirim?


Bu konuda kendi fiziksel aktivite seviyeni değerlendirerek karar verebilirsin. Uzun süredir spor yapmıyorsan başlangıç seviyesine uygun pratiklerimize katılabilirsin. YL1, YL Yin, YL Hatha, Budokon mobility, BJJ Temelli Hareket, Modern Dans Temelli Hareket ve YL Ashtanga pratiklerine katılabilirsin. Yogalayoga’da farklı disiplinlerden pratik çeşitleri bulabileceğin için kendine uygun pratik çeşidini bulman için farklı uzmanların farklı disiplinlerdeki pratiklerini denemeni tavsiye ediyoruz. Haftalık programımız için tıkla.
Vücudum yogaya uygun mu? Esnek değilim, yine de yoga yapabilir miyim?


Yoga yapmak için esnek olmak zorunda değilsin. Vücudun güçlü olmayabilir. Yoga yaparken bedenini ve kendini kabul etmeyi öğrenerek kişisel farkındalığındaki ve beden kontrolündeki değişikliği hissedersin. Düzenli yoga ile vücudundaki, eklemlerindeki ve kaslarındaki esneklik artar.
Yoga yaparak güçlenebilir miyim?


Farklı yoga ekollerinin pratikleri de farklıdır. Bazı yoga ekolleri güçlü ve zorlu pratikler yaparken, bazı yoga ekolleri daha çok esneklik ve nefes üzerine odaklanır. Kendini fiziksel olarak geliştirmek istiyorsan Ashtanga yoga, YL+, YL 2 ve Budokon yoga pratiklerimize katılabilirsin.
Yoga pratiklerinden önce nelere dikkat etmem gerekir?


Katılmayı düşündüğün pratikten en az 2 saat öncesinde yemeğini yemiş olmanda fayda var. Bu sayede pratik esnasında öne katlanmalarda ya da burgu pozlarında daha rahat edersin. Ayrıca fiziksel aktivite esnasında fazla terliyorsan havlu getirmen iyi olabilir. Ellerin ve ayakların fazla fazla terlediği için kayıyorsa kaydırmayan Yogala Matlarımıza göz atabilirsin. Son olarak üstüne rahat edeceğin kıyafetler giyebilirsin. Fakat bazı pozlarda bol tişörtler seni rahatsız edebilir, bu yüzden vücuda yapışan kıyafetler giymeni taysiye ediyoruz.
Yoga ile kilo verebilir miyim?


Yoga pratiği yaparak vücudunu forma sokman tabii ki mümkün. Bunun için daha hareketli seanslarımızı takip etmeni tavsiye ederiz. Ayrıca BJJ Temelli Hareket ve Modern Dans Temelli Hareket pratiklerimizde dinamik ve yoğun bir şekilde efor sarfedebilirsin. Bu şekilde vücudunu düzenli pratik ve doğru beslenmeyle tabii ki istediğin forma sokabilirsin.