top of page

Biz Kimiz?

Uzmanlarımız

9S5A1543.jpg

M. Yunus Kürk

Yoga Eğitmeni - Kurucu

-

9S5A1355.jpg

Y. Emre Demir

Yoga Eğitmeni - Kurucu

Emre, yogayı duymuştu fakat tanışmaya katalizör bulamamıştı. İlk yoga dersine 2015 yılında arkadaşı Doğa’nın iteklemesi ile katıldı. Burada ODTÜ  yoga ekibi ve Muhammed Yunus Kürk ile tanıştı. ODTÜ Yoga’nın en müdavim öğrencilerinden olan Emre, 2017 yılında Muhammed Yunus Kürk eğitmenliğinde 200 saatlik Hatha Yoga eğitmenlik programını tamamladı. Eğitiminden sonra İstanbul’a göç etti ve burada Canan Özalp ile Ashtanga pratiğine başladı. İş hayatından vakit bulabildikçe ders vermeye çalışan Emre, Muhammed Yunus ile “Yoga, la yoga!” dedi ve artık Yoga La Yoga bünyesinde kendini geliştirirken, bilgisini aktarıyor. Emre hayatını kendine açık olarak sakin ve mutlu yaşadığını düşünüyor ve bunu yoga ile pekiştirdiğine inanıyor.

9S5A1466.jpg

Ulca Gökhun

Yoga Eğitmeni

Ulca, yoga ile 2009 yılında üniversite sınavı stresine çare ararken tanıştı. Pınar Finci ile birkaç sene Hatha-Vinyasa çalıştıktan sonra, pratiğini ODTÜ Yoga ile daha da derinleştirdi. 2017 yılında Muhammed Yunus Kürk eğitmenliğinde 200 saatlik Hatha Yoga eğitmenlik programını tamamladı ve o zamandan beri heyecanla öğrendiği her şeyi aktarmaya çalışıyor. 2018 yılında, Berivan Aslan Sungur’dan aldığı Yin Yoga ve Monika Munzinger’den aldığı Restoratif Yoga eğitmenlik programlarının pratiğini ve yaklaşımını geliştirdiğine inanan Ulca, yoganın hayatının her alanında faydalarını gördüğüne yemin edebilir. “Tamam, sihirli değnek değil ama ona en yakın olan şey yogadır. Tabii yasal olan.” sözleriyle de pratiğe verdiği değeri defalarca dile getirmiştir.

9S5A1894.jpg

Ateş Bağdaş

Budokon Eğitmeni

2014 yılında Cameron Shayne ile başlayan Budokon macerası, tamamladığı 700 saati aşan Yoga-Savaş Sanatları, Calisthenics eğitimleri sonunda Budokon Türkiye sorumlusu ve Budokon Global Ambassador olarak devam etmektedir. Budokon sisteminde siyah kuşak eğitimine devam etmekte olan Ateş, YogaLaYoga da sizleri, Budokon sisteminin tüm bileşenlerini paylaşmak için bekliyor.

9S5A1618.jpg

Gizem Nur Tozlu

Yoga Eğitmeni

Gizem, yogayla 2002 yılında bir derginin verdiği “Surya Namaskar” kitapçığıyla tanıştı ve o yıllarda yoga kalbine düştü. 2015 yılı Aralık ayında kendine söz verip gelen yeni yılda kendisi için bir şey yapmaya, aklında duran o Yoga hayalini gerçekleştirmeye karar verdi ve yola koyuldu. Yoga Şala’da başladığı yolculuğu arkadaşı Muhammed Yunus Kürk’ün “200 saat Hatha Yoga” eğitimiyle devam etti. Çok çabaladı, her şeyin zamanla olacağına inandı. Yogayı tamamıyla yaşamak istediğine karar verdikten sonra öğrendiği, öğrenebildiği her şeyi paylaşmaya karar verdi. “Gözleri kapa, kalbi aç” diyerek bildiklerini paylaşmaya devam etmek için sabırsızlandığı gizlenemez bir gerçek.

9S5A1867.jpg

Sinem Akat

Mobility Eğitmeni

Kendisini içerisinde bulunduğu gündemle uyumlu sanat pratikleri ile ifade etmeyi benimseyen Sinem Akat, son 10 yıldır konsept ve proje tasarımı ağırlıklı sanat yönetmeni olarak hayallerini hayata geçirmeye çalışıyor. Gerçekleşmekteki hayallerinin arasında ‘Log to Nature’ mindfulness&movement kampları da bulunan Sinem, özellikle doğada hareketi ve doğayla ilişki kurabildiği her anı iyileştirici buluyor. Hareket pratiğine de doğanın ve müziğin beden ile zihin üzerindeki etkilerine yoğunlaşmaya çalışarak devam ediyor. 
Yoga La Yoga’daki Budokon Mobility derslerinde; Cameron Shayne’den aldığı Budokon Yoga ve Budokon Mobility eğitimleri ile sistemin bileşenlerini paylaşırken aldığı diğer Yin Yoga, Thai Masaj ve Meditasyon eğitimlerini de üslubuna ve ritmine katıyor.

9S5A1674.jpg

Devran Umut Tuzla

BJJ Eğitmeni

Devran, küçüklükten beri öğrenmek istediği fakat düzgün bir salon bulamadığı için başlayamadığı dövüş sanatlarındaki yolculuğuna 2012 yılında Belarus’ta üniversite yıllarında bir MMA (Mixed Martial Arts) salonunda başladı. Strike (Vuruş) ve Grappling (Güreş) disiplinlerinin beraber çalışıldığı bu dövüş stilinde çalışmalarını sürdürürken, ilerleyen süreçte vuruş disiplinlerini bırakarak tamamen güreş (grappling) disiplinlerine yöneldi. Bütün bu süreç içerisinde Devran’ın odaklandığı nokta, Brazilian Jiu Jitsu’daki hareket prensipleriydi. 2015 yılında kendi eğitiminin yanı sıra eğitmenliğe de başlayan Devran, günümüzde de aktif şekilde birden fazla salonda ders vermektedir. Sizlerle beraber BJJ odaklı vücut hareketlerine çalışacağınız derslerde bambaşka hareket prensipleri ile tanışacak ve hiç hayal edemeyeceğiniz şekillerde hareket etmeye başlayacaksınız!

9S5A1193.jpg

Sude Duran

Yoga Eğitmeni

Sude, birçok spor dalıyla uğraşıp arayış içindeyken 2016 baharında ODTÜ yogayla yoga pratiğine başladı. Birkaç ay ashtanga vinyasa derslerine katıldıktan sonra ashtanga mysore pratiğine tek başına devam etti. 2018 yılında Muhammed Yunus Kürk’ün 200 saatlik hatha yoga eğitimini tamamladı. Sude şu an başladığı yerde her derste kendine, bedenine, zihnine biraz daha katarak pratiğine devam ediyor. Yaşadığı birkaç deneyim korkuların öğrenilmiş olduğunu fark etmesini sağladı ve bu korkuların, düşüncelerin pratiğine ne kadar etki ettiğini gördü. Bunun üzerine derslerde daha çok zihnini özgürleştirmeye ve korkularını uzaklaştırmaya çabalayıp pratiğini geliştiriyor. Ne kadar klişe de olsa inandıktan ve çabaladıktan sonra yapılamayacak hiçbir şey olmadığını düşünüyor.

9S5A1826.jpg

Nisan Ter

Modern Dans Eğitmeni

Nisan, 1989 yılında dünyaya geldi. Dansa; 1998 yılında, İzmir Dans Akademisinde bale ve modern dans dersleri ile başladı ve 2008’de kazandığı Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans bölümünde lisans eğitimi ile devam etti. 2010 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğuna katıldı ve 2012 yılında mezun oldu. 2018 ocak ayına kadar MDT’de birçok yerli ve yabancı koreografla çalıştı, çok çeşitli modern dans ve opera eserlerinde sahneye çıktı. Dans Platform, Julidans, Impulstanz gibi festivallerde birçok eğitmenle çalıştı. Hala yurtiçi ve yurtdışında modern dans ve kontak doğaçlama üzerine eğitimler almakta ve vermekte, çeşitli performanslar sergilemekte ve farklı hareket ve sanat disiplinlerinden beslenerek üretmeye devam etmektedir.

9S5A1270.jpg

Lara Şahin

Yoga Eğitmeni

Lara, kendini bildiğinden beri hayatında hareket vardı. 2016 yılında ODTÜ’de yoga ile tanıştı. 2018 yılında başkalarının hayatlarına bu büyülü dokunuşu katabilmek amacıyla Muhammed Yunus Kürk ile birlikte 200 saatlik Hatha Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı ve ODTÜ Yoga Topluluğu’nda dersler vermeye devam ediyor. Bu günlerdeyse hayatında yeni enerjilere yer verebilmek ve onları paylaşabilmek için Yin Yoga eğitmenlik eğitimini tamamlamaya hazırlanıyor. “Yoga bir yol, asanalar ve nefesimiz bizi taşıyan araçlar, ruhumuz ise bir gezgin.” sözleriyle tanımlıyor yogayı.

9S5A1761.jpg

Mert Kav

Yoga Eğitmeni

Mert yoga ile 6 yaşında en uzun süre baş üstünde durma yarışması yaparken tanıştı. Sonraları don ateş oynarken ikinci savaşçıda durdu bir süre, lotus pozunda otururken kumdan kale bile yaptı. Vitrinde duran cansız mankenleri taklit ederken uzun süre duruşunu bozmadan kalabileceğini öğrendi. Farkında olmadan yaptığı bu şeylerin ne kadar önemli olduğunu anlamasını sağlayan ise üniversitede tanıştığı yoga oldu. Dört senedir yoga yapan Mert, Muhammed Yunus Kürk’ten aldığı 200 saatlik Hatha Yoga eğitmenlik programını tamamladıktan sonra Odtü Yoga’da ders vermeye başladı. Odtü takımlarına ve spor klüplerine ders vererek pratiğini geliştirdi. “Yoga, gözlerini kapattığında dikdörtgen bir plastik mat parçasını uçan halıya çevirebilir.” diyerek yoganın hayatındaki yerini vurgular.

9S5A1598.jpg

Talat Çetin

Yoga Eğitmeni

Talat, 2016 yılında yogaya başladı. 2018’de tamamladığı 200 saatlik temel uzmanlaşma eğitimini Muhammed Yunus Kürk’ten aldı. Talat pratiğine ve eğitmenlik serüvenine Yoga La Yoga'da devam ediyor.

9S5A1655.jpg

Oya Ak

Yoga Eğitmeni

Oya, yoga ile ilk kez 2016 yılında Tuna Apari ile birebir çalışarak tanıştı. Çok kısa bir süre içerisinde ilk olarak bedeni, daha sonra ise zihni üzerindeki değişimleri görünce, 2017 yılının sonlarında Muhammed Yunus Kürk ile 200 saatlik Hatha Yoga eğitmenliğine başladı. Bu süreç boyunca, yoganın zihin üzerindeki etkilerinin, beden üzerindeki etkilerinden çok daha etkili olduğunu görüp Kundalini Yoga ile ilgilenmeye başladı. Sözlerine ise şu şekilde devam ediyor: “Hepimiz bu Dünya’ya insan olmayı deneyimlemeye gelmiş ruhani varlıklarız. Bu deneyimi en güzel şekilde geçirmek hepimizin hakkı. İç benliğimize, yani özümüze dönmenin en basit ve kolay yolu ise bilinçli nefes alıp vermek.

9S5A1637.jpg

Elif Öztek

Yoga Eğitmeni

Elif, “yapsam kesin çok severim ama (…)” diyerek yıllarca bir türlü başlamadığı yogaya, bir arkadaşının “Devrim’de yoga varmış, hadi gidiyoruz” deyip kendisini sürüklemesiyle 2016 yılının sonbaharında ODTÜ Yoga’da başladı. Yoga ile geçirdiği ilk sene boyunca hayatının bir çok anlamda değiştiğini fark etti ve 2018 yılında, “Du bakalım bi de bunu deneyelim ne olacak” diyerek başladığı Muhammed Yunus Kürk ile 200 saatlik Hatha Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı. Eğitimin ardından ODTÜ Yoga’da ders vermeye başlamasıyla, başkalarının yoga yapmasına aracı olmaktan da yoga yapmak kadar keyif aldığını keşfetti. Şimdilerde bildiklerini paylaşmaya ve insanları “ayakkabılarını bile zor bağlamanın” yoga yapmalarına bir engel olmadığına ikna etmeye çalışıyor.

9S5A2048.jpg

Cansev Gökgün Yılmaz

Hamile Yogası Eğitmeni

Cansev Gökgün Yılmaz - Cansev, 2008 yılında tanıştığı yoga pratiklerini Esra Pulak’ın Hatha yoga çalışmalarında derinleştirdi. 2014 yılında oğlu Kaan’ı dünyaya getirdikten sonra 2015 yılında Esra Pulak ile 200 saatlik Hatha Yoga temel eğitimini, 2016 yılında Sibel Sönmez ile 100 saatlik Hamile Yogası eğitimini, 2018 yılında Çetin Çetintaş ile ileri seviye pozlar ve Little Flower Yoga School ile Çocuk Yogası ve Mindfulness eğitimini tamamladı. Katıldığı kundalini yoga, marma terapi, yüz yogası çalışmalarıyla pratiğine renk katan Cansev, öğrenmekten ve öğrendiklerini paylaşmaktan keyif alıyor.

bottom of page