top of page

02 Ekim Çar

|

Yoga La Yoga

Tre Grup Seansı

TRE - TENSION AND TRAUMA RELEASING EXERCISES Gerginlik ve Travma Çözme Egzersizleri, bedenin derin kas örüntülerindeki stres, gerginlik ve travmayı bırakabilmesi için ona destek olan yenilikçi bir egzersiz serisidir.

Tre Grup Seansı

Saat ve Yer

02 Eki 2019 18:30 – 20:00

Yoga La Yoga, Kavaklıdere, Cinnah Cd. 12/A, 06690 Çankaya/Ankara, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

TRE bedendeki doğal sallanma ve titreme reflekslerini güvenli bir şekilde harekete geçirerek, kaslardaki gerginliği boşaltır ve bedenin tekrar dengeye gelmesine yardımcı olur. Bu egzersizler otuza yakın ülkede kronik stres ve kazalar, doğal afetler, şiddet...vb günlük hayatın neden olduğu travma sonrası stres bozuklukları durumlarını tedavi etmekte kullanılmaktadır.

Kronik veya düzenli stres yaşamın doğal bir deneyimidir ve beden bu deneyimleri kaslarda gerginlik örüntüleri olarak kaydeder. Her travma, ister fizyolojik, bilişsel, duygusal ya da kişilerarası bir formda olsun, fiziksel bedeni etkiler. Travmanın iyileşmesi bedende başlar. Beden, yaşamımızdaki deneyimlerimizin kaydedildiği bir tarih kitabı gibi olduğu için, vücudun iyileşme sürecine dahil edilmesi gereklidir.

Sinir sisteminin ortaya çıkardığı bu titremeler, hayvanlardaki içgüdüsel titreme ile aynıdır.  Beyne gerginliği serbest bırakması ve normal gevşeme durumuna dönmesi için sinyal verir. Ancak, titremek ya da kırılganlık göstermeye dair olumsuz kalıplarımız ve inançlarımız, bu doğal boşaltma mekanizmasını çok erken yaşlarda engellemeye sebep olur. TRE ile bu kendi kendine boşalma mekanizmasını yeniden uyandırmayı amaçlarız.

Bu atölyede; -bedendeki bu doğal mekanizmayı anlamayı, -beden farkındalığına destek olmayı, -bedenin kendini iyileştirme gücünü deneyimlemeyi, -dengeli ve doğal bir gevşeme halini hedefliyoruz.

2 Ekimde saat 18:30 da ve 5 Ekimde saat 18:30 da iki seans şeklinde olacak.

Fiyatlar, stüdyo üyelerine iki seans 150TL, tek seans 90TL'dir. Stüdyo dışı katılımcılara iki seans 180, tek seans 100 TL'dir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page